Dzisiaj jest 4 cze 2020, 15:37

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zakup laptopa HUAWEI, HP a może ACER
Użytkownik

Witam,
zakup laptopa określony budżet to 2600 pln

Do wyboru mam kilka różnych, ale z racji promocji czas jest ograniczony wybrałem pod uwagę dwa:

1.Huawei MateBook D15 15,6" AMD Ryzen 5 3500U - 8GB RAM - 256GB Dysk - Win10 2399pln

2. HP 15-da1007nw 15,6" Intel® Core™ i5-8265U - 8GB RAM - 512GB Dysk - MX110 Grafika - Win10 2499pln

Wiem, że huawei nie ma karty sieciowej, istotna rzecz to procesory intel a amd co wybralibyście ?

Co Wy wybralibyście, dlaczego intel a dlaczego amd
sprzęt nie dla gracza, do użytku domowego.... office, film etc

A może zupełnie inny wybrać ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zakup laptopa HUAWEI, HP a może ACER
Administrator
Awatar użytkownika

Ja mam awersję do HP. bardzo się przejechałem kiedyś na ich serwisie i do tej pory mi to zostało...

Kup poleasingowego della?

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

Dokładnie w tej cenie to będziesz miał dobrego laptopa polisingowego. Ja kupiłem sobie takiego:

https://www.vedion.pl/product-pol-6852- ... asa-A.html

UWAGA. Ten laptop jest 14' a Ty widzę chcesz większego. Ja potrzebowałem takiego mobilnego ale jednocześnie żeby coś na nim było widać. Matryca w nim pięknie moim zdaniem świeci.

Kupiłem rok temu bez dysku ssd. Sam sobie wstawiłem samsunga bo ten co dają w zestawie to jakoś w niego nie wierzyłem;) Na razie spisuje się bardzo dobrze. Teraz potaniały z tego co widzę i dają więcej RAM do zestawu. Ale od razu daję ostrzeżenie kupowałem go u nich osobiście i to po 3 wcześniejszych odwiedzinach i przejrzeniu wielu sztuk. Sztuka sztuce nie równa a ja jestem dość skrupulatny to wytykałem wszystkie ryski i prawie mnie ze sklepu wygonili :P Natomiast jak nie jesteś typem pedanta to możesz mieć mniej stresu przy kupnie. Zalecałbym jednak osobistą wizytę ogólnie przy zakupie takiego laptopa gdziekolwiek. No i patrzeć ile gwarancji dają. Ja dostałem rok.

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

Dziękuję , musi być nowy na prezent dlatego zapytałem. No to może Huawei ??

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik
Awatar użytkownika

Ja tłukę ThinkPady X220 już 10ty rok ale to jeszcze X220, nigdy nie zawiódł i ma jeszcze coś takiego jak szkielet jako konstrukcja nośna, a nie, że płyta główna z 5 elementów połączonych taśmami ZIF jest przykręcona do górnej obudowy z wklejoną klawiaturą.
Jak praca domowo - biurowa to nie pchaj się w dyskretną dodatkową grafikę która będzie niewiele wydajniejsza od Intela czy Ryzena - a jest to dodatkowy układ w którym może siąść BGA i robi za niepotrzebną grzałkę w środku.
Na HP ProBook z rodziny się nie zawiedli - zawsze dokupywany HP CarePack do 3 lat. W jednym padła karta WiFi to przy okazji ramkę wokół ekranu wymienili, innym razem napęd optyczny to przysłali do samodzielnej wymiany i a zepsuty należało odesłać. I coś tam amelinium w ich obudowach jest. Z ciekawych masz jeszcze Asus Zenbook ale nie wiem czy cenowo się zmieścisz. Latitiude moim zdaniem są głośne i flota firmy z Lenovo na Della przeszła ale tak samo się psują jak Thinkpady. W Acerach znajomy się lubuje i tłucze ja po budowach - architekt z uprawnieniami - żaden mu nie padł - wymienia tylko dlatego bo nowszy model wychodzi, mieli ciekawy model: Acer Swift 3:
https://pclab.pl/art78880-2.html
Popatrz też na recenzje na notebookcheck - tam masz zdjęcie wnętrza i widać solidność konstrukcji. Co do Ryzena będe nieobiektywny bo za dużo lapków z padniętymi płytami z układami AMD widziałem. Dalej mam wrażenie że to grzałki w porównaniu z Intelem i nawet jak pożyją to z czasem jak wymienisz wentylator, termopady i pasty to masz wrażanie, ze dalej nie rozpędza się do pełnej prędkości, grzeje się 10 stopni więcej niż gdy był nowy i generalnie muli. Więszkość tych lapków to plastik fantastic. O ile matrycę w jakimś sklepie sprawdzisz to reszta wychodzi z czasem. Do tego kanał dystrybucji - wszystko to co ląduje w elektromarketach to jest inny kanał niż to co masz na hurtowni będącej oficjalnym dystrybutorem danej firmy na kraj - to widać na serwisach i w realizacji gwarancji. I jeszcze dla mnie ważną cechą jest aby laptop miał możliwość dwóch nośników - zakupić z talerzem i dołożyć SSD nvme nowy taki jaki się chce a nie to co producent pcha.

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

Mam x220i , lenovo też odpada jubilatka nie chce :) ale dzieki za obszerna odpowiedź.

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik
Awatar użytkownika

I jeszcze zobacz przykładowy outlet dużych sklepów, egzemplarzy po zwrocie(coś nie spasowało kupującemu albo takich też znam - chciał się pobawić):
https://allegro.pl/uzytkownik/X-KOM_PL/laptopy-491?bmatch=al-product-cl-eyesa2-engag-dict-ele-53-ele-1-2-0326&order=d&stan=po%20zwrocie
https://www.morele.net/outlet/
I fajnie jest wyszczególniane czy tylko zwrot czy naprawa w serwisie(x-kom jeszcze opisuje co było naprawiane). Po takim przeglądzie można wybadać które są usterkowe lub nie spasowało - słabe wykonanie??

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

Zakup padł na huawei, dziekuje za porady.

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik
Awatar użytkownika

Musztarda po obiedzie:
https://pclab.pl/art83886.html

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]